آموزش ایجاد دفترچه تلفن و دخیره مخاطبین

ارسال شده در پشتیبانی سامانه

آموزش ایجاد دفترچه تلفن و دخیره مخاطبین:
برای ایجاد دفترچه تلفن و درج مخاطبین خود ابتدا باید از منوی امکانات بر روی گزینه دفترچه تلفن کلیک کنید. همانند تصویر زیر:

(برای مشاهده عکسها در سایز واقعی، روی آنها کلیک کنید.)

با وارد شدن به بخش دفترچه تلفن گزینه هایی مانند: مدیریت گروه ها، درج مخاطب جدید، افزودن از فایل و افزدون سریع را مشاهده می کنید.

برای اینکه بتوانید مخاطبین خود را درج کنید ابتدا باید یک گروه بسازید برای اینکار بر روی مدیریت گروه ها کلیک کرده و صفحه ای همانند شکل زیر مشاهده خواهید کرد:

در این قسمت ابتدا یک نام برای گروه خود وارد میکنید، اگر توضیحات خاصی مد نظر شما بود در قسمت توضیحات ذکر میکنید در غیر اینصورت توضیحات را خالی بگذارید.

روش پیشنهادی ما برای نمایندگان بیمه به این صورت است که براساس نوع بیمه نامه های خود گروه ها را تشکیل دهید. به طور مثال بیمه عمر یک ماهه، بیمه عمر سه ماهه، بیمه عمر شش ماهه و یا یک ساله، این ترتیب بندی باعث خواهد شد که شما هیچوقت برای ارسال پیامک به گروه های مد نظرتان با مشکل روبرو نشوید، همینطور این کار در قسمت ارسال زماندارها بسیار مفید خواهد بود.

در واقع شما بر اساس تاریخ حق الوصول سر رسید بیمه شده های خود گروه ها را تقسیم بندی می کنید، حتی می توانید بر اساس نوع بیمه نامه نیز این تقسیم بندی را انجام دهید، به طور مثال بیمه آتش سوزی، بیمه ثالث، بیمه بدنه و...

بعد از اینکه تمام گروه های خود را اضافه کردید نوبت به درج مخاطب می گردد. برای ثبت گروه ابتدا نام آن را در قسمت نام گروه وارد کنید و بر روی ثبت گروه کلیک نمایید همانند تصویر زیر:

بعد از ایجاد گروه ها این صفحه را ببندید تا به منوی اصلی دفترچه تلفن برگردید.

حالا باید مخاطبان خود را اضافه نمایید، برای اضافه کردن مخاطبین دو راه وجود دارد:

راه اول کلیک بر روی گزینه درج مخاطب جدید، با کلیک بر روی این گزینه پنجره ای برای شما نمایان می گردد که به صورت تکی میتوانید اطلاعات مخاطبین خود را وارد کرده و گروه مورد نظر را انتخاب کنید و درج مخاطب نمایید. این روش بسیار وقت گیر می باشد و در صورتی که تعداد زیادی مخاطب داشته باشید زمان بسیاری از شما خواهد گرفت، لذا ما افزودن از فایل را برای درج سریع مخاطبین به شما پیشنهاد می کنیم.

با کلیک بر روی افزودن از فایل پنجره ای همانند شکل زیر برای شما باز می شود. در این قسمت توضیحات تکمیلی درج مخاطب داده شده است اما برای یادگیری بهتر ما جزییات را برای شما بازگو می کنیم.

ابتدا باید فایل نمونه که به صورت قرمز رنگ مشخص شده است را دانلود کنید همانند شکل زیر:

بعد از دانلود فایل نمونه آن را باز نمایید، این فایل با فرمت اکسل ذخیره شده است. (لازم به ذکر است که سامانه پیامک اکثرا فایلهای اکسل دریافت می کند و گزارشات را بر روی همین نوع فرمت به شما تحویل می دهد.) بعد از باز کردن فایل تصویری همانند شکل زیر را خواهید دید:

برای نمونه چند تا از فیلدهای این فایل پر شده است. بغیر از سطر اول تمامی نوشته ها را حذف کنید همانند شکل زیر:

حال باید در هر ستون اطلاعاتی که در بالای آن ستون از شما خواسته شده است را وارد نمایید همانند شماره موبایل، نام، نام خانوادگی و...

شما می توانید برای هر دسته از مخاطبین خود یه فایل ایجاد کرده و در سیستم خود ذخیره نمایید. بعد از ذخیره کردن این فایل باید آن را در قسمت افزود از فایل آپلود نمایید برای اینکار بر روی افزودن از فایل کلیک کرده و فایلی را که قبلا آماده کرده بودید را از قسمت مشخص شده در شکل انتخاب کنید و گروه مورد نظر خود را که قبلا ساخته اید را تیک زده و بر روی گزینه تایید کلیک نمایید با توجه به حجم فایل و سرعت اینترنت شما مدتی طول میکشد تا مخاطبین به گروه مورد نظر شما اضافه گردند. بعد از اضافه شدن به گروه در صورتی که مخاطبی را به صورت تکراری درج کرده باشید سیستم به صورت هوشمند آن را حذف میکند.

بدین ترتیب شما میتوانید تمامی مخاطبین خود را تفکیک کرده و در گروه های مورد نظرتان دسته بندی نمایید. لازم به ذکر است که بخش افزودن سریع نیز به همین صورت عمل می کند با این تفاوت که فایلهایی با فرمت txt را نیز قبول میکند اما توصیه ما بر این است که از قسمت افزودن از فایل اینکار را انجام دهید.

شرکت های عضو سامانه پیامک بیمه