نحوه فعالسازی پنل پیامک بعد از ثبت نام

ارسال شده در پشتیبانی سامانه

نحوه فعالسازی پنل پیامک بعد از ثبت نام:
بعد از ثبت نام و دریافت نام کاربری و کلمه عبور ابتدا باید در سایت لاگین کنیم (وارد شویم) همانند تصویر زیر:

(برای مشاهده عکسها در سایز واقعی، روی آنها کلیک کنید.)

بعد از ورود به نرم افزار با تصویر زیر مواجه می شوید:

همانطور که در تصویر مشاهده کردید صفحه نخست به صورت کلی دارای گزینه ها و منوهایی می باشد، برای اینکه بتوانید به صورت گرافیکی و ساده با سامانه کار کنید بر روی گزینه گرافیکی کلیک کنید تا منوها به صورت آیکون دار برای شما نمایش داده شوند، همانند تصویر زیر:

برای استفاده از این سامانه ابتدا باید آن را رجیستری (فعالسازی) کنید، در قسمت بالای سامانه نوار مشکی رنگی ملاحضه می کنید که مقدار شارژ شما را برای اولین بار به صورت منفی و قرمز رنگ نشان می دهد، که با پرداخت مبلغ مورد نظر پنل از حالت شارژ منفی خارج شده و به راحتی میتوانید از امکانات آن و ارسال پیامک استفاده نمایید. (تصاویر زیر نحوه پرداخت وجه پنل به صورت آنلاین را نشان می دهند.)

اولین قدم جهت فعالسازی پنل افزایش اعتبار است، برای اینکار بر روی گزینه شارژ حساب کلیک کنید، با کلیک بر روی این گزینه صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد:

بر روی گزینه شارژ الکترونیک کلیک کرده و مبلغ پنل خریداری شده به ریال را در قسمت مبلغ وارد کرده (مثال: 1.550.000 ریال) و سپس روی گزینه پرداخت کلیک نمایید، (لازم به ذکر است که بانک طرف قرارداد با سامانه، بانک ملت می باشد و تمامی کارتهای عضو شتاب را پذیرا است، لذا با هر نوع کارت بانکی که داشته باشید می توانید عملیات افزایش اعتبار خود را انجام دهید، برای افزایش اعتبار نیاز به رمز دوم کارت بانک خود را دارید که با مراجعه به یکی از دستگاه های ATM میتوانید رمز دوم خود را دریافت کنید.)

با کلیک بر روی پرداخت وارد درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملت می شوید، همانند شکل زیر اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و بر روی گزینه پرداخت کلیک کنید،

در صورتی که پرداخت شما موفقیت آمیز باشد، مبلغ مورد نظر از حساب شما کسر شده و پیغام زیر را مشاهده می کنید. با پرداخت شما حساب شما از حالت قرمز رنگ به حالت سبز رنگ تغییر میکند (مثبت می گردد.)

بعد از افزایش اعتبار نوبت به ارسال مدارک جهت احراز هویت شما میگردد. برای ارسال مدارک ابتدا بر روی گزینه ارسال مدارک کلیک کرده و تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد:

در این قسمت فقط تصویر کارت ملی خود را که به صورت واضح باشد باید آپلود کنید. ابتدا با گوشی موبایل یا اسکنر از روی کار ملی خود عکس بندازید. سپس تصویر را به رایانه خود منتقل کرده و ذخیره نمایید. توجه داشته باشید که حجم فایل ارسالی نباید از 100 کیلو بایت بیشتر باشد، برای این منظور باید حجم فایل را کم کنید، برای کوچک کردن سایز تصویر میتوانید از نرم افزارهای موجود بر روی ویندوز مانند paint استفاده نمایید. بعد از اینکه فایل خود را برای ارسال آماده کردید همانند شکل زیر نوع مدرک را بر روی تصویر کارت ملی/شناسنامه قرار داده و بر روی گزینه نمایش داده شده کلیک کرده فایل را انتخاب کنید و بر روی گزینه ارسال فایل کلیک کنید.

فایل ارسالی شما در یک جدول همانند شکل زیر نمایان می شود، باید منتظر بمانید تا وضعیت مدارک شما از حالت منتظر تایید به تایید شده تغییر پیدا کند. (در صورتی که تصویر ارسالی نامشخص باشد تایید نمی گردد)بعد از تایید مدارک، پنل آماده استفاده و ارسال پیامک می باشد.

شرکت های عضو سامانه پیامک بیمه