لیست سیاه مخابراتی

در . ارسال شده در اخبار

لیست سیاه مخابراتی:
لیست سیاه مخابراتی یا همان black list به شماه هایی که درخواست عدم دریافت پیامک تبلیغاتی را دارند گفته می شود.

مدتی قبل، مخابرات پیامکي را با عنوان "عدم دریافت پیامک تبلیغاتی"، برای مشترکین ارسال کرد، مشترکینی که به این پیامک جواب مثبت دادند دیگر از خطوط 1000 و 2000 و 3000 پیامک تبلیغاتی دریافت نخواهند کرد.

در خطوط 1000 پس از ارسال پیامک به چنین مشترکینی نوع گزارش تحویل "نرسیده به مخابرات" و در خطوط 3000 گزارش مبنی بر "ارسال نشده" ارائه می گردد.

برای اینکه مخاطب از بلک لیست خارج شود مشترکین همراه اول باید عدد 2 را به شماره 8999 ارسال کرده و مشترکین ایرانسل باید عدد 1 را به شماره 5005 ارسال نمایند. سپس پیامکی برای آنها ارسال می گردد که بعد از تایید نهایی مجددا پیامک تبلیغاتی از اپراتور را دریافت خواهند کرد.

برخی از شرکتها و سازمانها که دارای شماره اختصاصی از اپراتور می باشند، به راحتی می توانند پیامک اطلاع رسانی خود را به مخاطبینشان ارسال نمایند. شما هم می توانید در صورتی که فقط قصد اطلاع رسانی دارید از خطوط خدماتی استفاده نمایید. به این صورت که در زمان سفارش خط باید اعلام فرمایید که خط خدماتی لازم دارید، بدین ترتیب اپراتور خط اختصاصی شما را از بلک لیست مخابراتی خارج کرده و همچنان میتوانید پیامک خدماتی و اطلاع رسانی ارسال نمایید.

توجه داشته باشید که خطوط خدماتی فقط و فقط جهت ارسال پیامکهای غیر تبلیغاتی قابل استفاده می باشد و در صورتی که پیامک ارسالی شما از نوع تبلیغاتی باشد علاوه بر مسدود شدن کامل پنل پیامک شما پیگرد قانونی و شکایت اپراتور را به دنبال خواهد داشت.

شرکت های عضو سامانه پیامک بیمه